Statik regülatör Nedir

Statik Nedir;

Latince, İngilizce Stat (Durum) kelimesinden türeyen Durağan, Hareketsiz, Sabit anlamlarına gelen bu kelime başta elektrik ve elektronik olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

Statik regülatör; Bu sistemler klasik servo sistemlerinden farklı yeni bir teknolojidir fiyat İçerisinde hareketli bir ekipman bulunmaz voltaj regulasyonu elektronik yarı iletken malzemeler ile yapılmaktadır.Statik regulator sistemleri bünyesinde kullanılan Tristör teknolojisi sayesinde 500V/sn gibi bir zaman diliminde voltaj regülasyonunu tamamlar Hassas elektronik cihazlarınız için üstün voltaj düzenlemesi sağlar. Statik regülatör sisteminde bulunan elektronik koruma fonksiyonları ile ani voltaj dalgalanmalarından etkilenme riskinizi minimum seviyede tutarken sabit voltaj çıkışı çalışmalarınızın aksaksız devam etmesini sağlar. Sınıfının en hızlısı statik regülatörlerimiz ile enerji dalgalanmalarına son.

statik regülatör

Statik Voltaj Regülatörleri; Çıkış gerilimini sürekli kontrol ederek çıkışta her zaman regülasyon voltajını yüksek hassasiyetle üretmeye yarayan şebeke güvenlik cihazlarıdır.Voltaj Regülatörleri gerçek RMS değer temeline dayalı olarak çalışmaktadır Regülatör Ful Mikroişlemcili olarak tasarlanmıştır ve online sistemi besler.İşlemci çıkış voltajını saniyede 200 defa kontrol eder. Ön panelden yada bilgisayardan girilen tolerans sınırlarında ise gereksiz salınım yapmaz. Sınır dışına çıktığı anda 36 KHZ’lik PWM sinyallerini aktif edip anında çıkışı tolerans içine sokar. Çıkış gerilimi aşırı yüksek yada aşırı düşükse sesli olarak uyarır. Kullanıcı ister ise çıkışı keser. İşlemci 200V’luk gerilim değişimini en fazla 1 saniyeden kısa bir sürede düzenler.

Bize Yazın

You must be logged in to post a comment.