Monofaze Nedir

Monofaze Nedir; Latince, İngilizce Mono Anlamında Tek fazlı, AC Akımı ile bir faz ve bir nötr hattından oluşan elektrik beslemesidir. Türkiye’de Monofaze, Tek fazlı besleme gerilim tipi 220volt AC (Alternatif Akım) ve frekansı 50Hz’dir.

Monofaze Regülatör; Servo Motorlu analog regulator sistemlerinin regülasyon hızının yetersiz kaldığı elektrik cihazlar için geliştirilmiş ve Dijital kontrol üniteleri ile desteklenmiş bir Voltaj regülatorü sistemidir.

Analog Monofaze regülatör; Regülatör sistemlerinin Voltaj düzenleme hızı saniyuede 85V/sn değerlerini yakalamaya çalışırken Mikroişlemcili regulator ile bu regülasyon hızı 200V/sn değerlerine ulaşabilmektedir.

Makine sektörünün vazgeçilmez hassas elektronik cihazları olan CNC, Tel erezyon, Lazer kesim vb. sistemler için ideal voltaj regulatoru görevini yerine getirebilecek teknolojidir.

Hangi tip voltaj regulatorüne ihtiyacınız olduğu hakkında konusunda uzman satış ekibimizden hemen destek alabiliriniz.

Monofaze Resim;

Monofaze image;

"3 Yorum Yapılmış" Yorum Konusu: “Monofaze Nedir”


  1. Özgür Kayhan

    İşyerim için monofaze regülatör ihtiyacı olabileceğişni düşünüyorum cihazların kapasitelerini topladığımda 20000 watt civarı bir değer ortaya çıkıyor .Nasıl yardımcı olabilirsiniz?


  2. hasan

    Yeni bir ev yaptırdım. Elektirikçi çağırdım geldi elamanları elektrik hattını çekip gitti. Abonmanlık yapacağım dosya hazırlanacak projeye baktık monofaze olarak çizilmiş proje, oysa elektirikçi trifaze cekmiş elektrik tesisatını ev 100 metre kare iki kat üstüne zemin katı sadece yapıyoruz doğru regülatör gücü hangisi, nasıl bir regülatör almalıyım, regülatör seçimimde bana yardımcı olurmusunuz.? trifaze olur dediler sıkıntı olmazmış sizce? teşekkürler.


  3. halil ibrahim

    ev tipi bir regülatör almak istiyorum. evimde; bulaşık,çamaşır,lcd tv, buzdolabı, laptop, ütü, su ısıtıcı kullanıyorum. hangi cihazı tavsiye edersiniz.fiyatları nedir?

Bize Yazın

You must be logged in to post a comment.